top

Strona główna Aktualności Jarmark bożonarodzeniowy, czyli "kolęda dobrych ludzi woli"
Jarmark bożonarodzeniowy, czyli "kolęda dobrych ludzi woli"
Poniedziałek, 17 Grudzień 2018 10:21

Twardogórski Jarmark BożonarodzeniowyPo raz trzeci na twardogórskim Rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Pogoda dopisała - stosowna ilość śniegu dodatkowo przyczyniła się do stworzenia niezwykłego klimatu imprezy. Od godziny 13 ponad trzydziestu wystawców oferowało asortyment świąteczny, czyli wszystko, co jest związane z tradycją wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia oraz z klimatem towarzyszące temu wydarzeniu. Jednak największą zaletą tego jarmarku są spotkania i manifestowanie wspólnej radości z nadchodzących Świąt. Ten cykl spotkań paradą rozpoczęli członkowie Stowarzyszenia Twardogórskich Motocyklistów CERBER – niczym „mikołajowie” na swoich motoreniferach. Zaraz po tym życzenia bożonarodzeniowe ze sceny złożyli mieszkańcom naszej gminy i gościom - Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Paweł Czuliński oraz proboszcz twardogórskiej parafii ks. Krzysztof Bucyk.

mt_ignore

Niewątpliwą atrakcją dla dzieci był program „Zima Stwora Głodomora”. Od godziny 16 (aż do zakończenia imprezy) szczudlarze Anioł i Mikołaj rozdawali dzieciom słodkości. Zaopatrzeni w kosze ze słodyczami wyruszyli pomiędzy uczestników jarmarku: burmistrz Paweł Czuliński oraz przewodniczący Rady Miejskiej Mieczysław Kowalski. Jednocześnie rozpoczęła się charytatywna licytacja: dla Joanny Rembiszewskiej oraz Hani Próby. Doskonałym wsparciem i zachętą do szczodrobliwości było tradycyjne już Twardogórskie Kolędowanie. Rozpoczęły je dzieci z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze, wyśpiewując „Gore Gwiazda Jezusowi”. Z kolei przedszkolaki z placówki Sióstr Opatrzności Bożej zaśpiewały pastorałkę „Pastuszek bosy”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Goszczu - kolędę „ Z narodzenia Pana”, a ze Szkoły Podstawowej w Grabownie Wielkim - „Od serca do ucha”. Dwie grupy uczniów z twardogórskiej SP2 wykonały odpowiednio utwory: „Jadą kolędnicy, jadą” oraz  „Opłatek”. Z kolei zespoły: Skorynianki z Twardogóry, Wodniczanki z Goszcza, wraz dziewczynkami grupy „Czarne Jagódki” zaśpiewały wspólnie „Dzisiaj w Betlejem” oraz „A wczora z wieczora”.

mt_ignore

Z pewnością ważnym wydarzeniem było wykonanie kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” przez grupę radnych Rady Miejskiej w Twardogórze, wspólnie z burmistrzem Pawłem Czulińskim. Burmistrz w ciepłych słowach powitał też na scenie kolejnych wykonawców - pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Twardogórze, którzy (również z wsparciem burmistrza) wykonali żywiołowo kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Radosnego nastroju dopełniła grupa Zumbastycznie Nastrojonych z temperamentem wyśpiewując „Świąt wesołych wszystkim Wam”. Po nostalgicznej pastorałce „Maryjo, czy już wiesz” w interpretacji  Kamili Bilskiej, na scenie pojawił się zespół Czerwona Kalina z Twardogóry z kolędą     „Gdy się Chrystus rodzi”. Gdy do zespołu – na scenie i przed sceną – dołączyli pozostali uczestnicy jarmarku wspólnie odśpiewano pastorałkę „Znak pokoju”. Burmistrz Paweł Czuliński, podając wstępne (i już niezwykle zadowalające!) wyniki licytacji charytatywnej, podziękował darczyńcom, a także wszystkim, którzy przybyli, by wspólnie – w tak magiczny wieczór - radować się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W sposób szczególny podziękował też osobom, instytucjom i firmom, dzięki którym impreza się odbyła. Jednocześnie zaprosił wszystkich na kolejną – za rok.

PEŁNA FOTORELACJA DOSTĘPNA W GALERII ZDJĘĆ.

mt_ignore

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl